ARTYKUŁY

Dodane 27.03.2021
Kategoria

Niedzielna Ewangelia rozważana przez Galilejczyków

„Cóż więc złego uczynił?”

Ewangelia według Świętego Marka 15, 1-39

„Cóż więc złego uczynił?”

W tym fragmencie Ewangelii świętego Marka dotyczącej Męki Pańskiej słyszymy o tym, jak Pan Jezus został niewinnie oskarżony przez kapłanów, starszych i uczonych w Piśmie.

Dlaczego sędziowie nie szukali prawdy? Czy to może przez nienawiść, spowodowaną tym, że Pan Jezus często ich krytykował, czy poprzez własną wizję religii jaką mieli? Czy może to z lęku, co się z nimi stanie?

Chcieli Go zniszczyć poprzez obelgi, zadawane tortury oraz śmierć w męczarniach. Pan Jezus robił wiele dobrych rzeczy: nauczał, uzdrawiał, dokonywał cudów, a jednak wzbudzał taką agresję. Czytając te wersety w Biblii przypominam sobie te sytuacje w moim życiu, kiedy to mnie niesłusznie pomijano, oskarżano i krytykowano. Jak bardzo było mi przykro i jak czułam się osamotniona oraz bezradna. Jak oni mogli tak postępować? Jednak automatycznie przychodzą mi na myśl te momenty, w których ja sama poprzez swoje manipulacje, kłamstwa, plotki, pomówienia, eliminowałam niektórych ludzi z kręgu znajomych. Tak często zdarza mi się jeszcze w myślach oburzać na kogoś, że źle postępuje, a przecież często ja sama nie jestem bez winy.

Panie Jezu tak bardzo Cię przepraszam, że swoim zachowaniem sprawiam, że krzyż, który dźwigałeś był przeze mnie jeszcze cięższy.